Mestská polícia Levice

logo levice

Načo si dávať pozor v zhone vianočnom a počas osláv Nového roka.

Mestská polícia Levice tak ako po minulé roky, aj tento rok Vás v tomto sviatočnom období chce upozorniť  na zvýšenú opatrnosť hlavne v preplnených obchodných centrách, kde dochádza k drobným krádežiam, nakoľko sú ľudia často uponáhľaní, môžu sa stať obeťou drobných vreckárov. V posledných rokoch si väčšina z vás uľahčuje nákupy tým,  že využívajú rôzne internetové nákupné portály. Aj tu však treba byť obozretní, aby ste sa nedali oklamať na veľmi výhodné ponuky a neprišli tak o svoje úspory. Mestská polícia upozorňuje občanov aj na oslavy príchodu Nového roka. V meste Levice a jeho mestských častiach je nutné rešpektovať Všeobecne záväzné nariadenie č. 141 o používaní pyrotechnických výrobkov na území mesta Levice. Dôležité je vedieť, že ich používanie je povolené len v čase od 31.12. od 18:00 hodiny do  01.01. do 02:00 hodiny. Zakázané je používať zábavnú pyrotechniku a pyrotechnické výrobky vo vzdialenosti 200 m od nemocníc a zdravotníckych zariadení, domovov dôchodcov, útulkov pre zvieratá, kostolov, škôl a školských zariadení, športových zariadení, autobusovej a železničnej stanice. Ďalej Mestská polícia Levice chce upozorniť občanov pri používaní zábavnej pyrotechniky, aby si dávali pozor nielen na svoju bezpečnosť, ale aj bezpečnosť svojho okolia.

Na záver Mestská polícia Levice Vám  praje pokojné prežitie Vianočných sviatkov, veselého Silvestra a šťastný Nový rok 2024.

 

Podobné články

Šikanovanie novodobý problém.

Mestská polícia Levice v rámci boja proti kriminalite sa aj tento školský rok venuje preventívnym opatreniam a riešeniu problémov ohľadom  šikanovania a kyberšikanovania na základných a stredných školách. Cieľom

Čítať viac »

Detská policajná akadémia.

Mestská polícia Levice aj tento školský rok 2023/24 sa zúčastňuje projektu ,,Detská policajná akadémia,, , ktorého gestorom je Odbor komunikácie a prevencie Prezídia   Policajného zboru, so

Čítať viac »

Sviatok všetkých svätých

V súvislosti s blížiacim sa Sviatkom všetkých svätých Mestská polícia v Leviciach upozorňuje návštevníkov cintorínov hlavne, vodičov motorových vozidiel, aby vo zvýšenej miere dávali pozor na ostatných

Čítať viac »