Mestská polícia Levice

logo levice

Sviatok všetkých svätých

Blíži sa Sviatok všetkých svätých, kedy sa vo väčšej miere navštevujú cintoríny, ľudia si zapálením sviečky chcú uctiť pamiatku svojich zosnulých a venovať im tichú spomienku. Táto udalosť býva spojená s väčším počtom ľudí,  žiaľbohu nielen takých, ktorým ide o tento pietny akt, ale aj takí, ktorí vidia v tejto udalosti len príležitosť sa nezákonne obohatiť. Preto Mestská polícia upozorňuje na zvýšenú pozornosť na zlodejov a vreckárov, ktorí využívajú príležitosť pri návšteve cintorína a v nepozorovanej chvíli okrádajú nič netušiacich ľudí. Je preto vhodné, aby mal každý svoje osobné veci vždy pri sebe a nenechával ich ani vo svojich zaparkovaných motorových vozidlách.  Mestská polícia bude ako aj po iné roky vykonávať zvýšenú hliadkovú činnosť na mestskom cintoríne v Leviciach, ako aj prímestských častiach, zameranú na verejný poriadok, dopravu, ale aj prevenciu proti týmto krádežiam. V prípade, ak si niekto všimne podozrivé osoby na cintorínoch a v jeho okolí, alebo dôjde ku krádeži osobných vecí, je možné túto skutočnosť nahlásiť na bezplatné telefónne číslo 159. Mestská polícia v Leviciach želá všetkým občanom pokojné prežitie Sviatku všetkých svätých.

 

Bc. Beáta Töröková, príslušník MsP Levice pre preventívno – výchovnú činnosť.

Podobné články

Návrat do školy

Po dvoch mesiacoch prázdnin sa žiaci a študenti vracajú do škôl, čo spôsobuje nápor v cestnej premávke. Z toho dôvodu Mestská polícia Levice zvyšuje kontroly v okolí škôl a školských

Čítať viac »

Pešia zóna

Mestská polícia v Leviciach chce občanov a hlavne vodičov motorových vozidiel a cyklistov upozorniť, aké sú ich povinnosti, ak sa zdržiavajú v pešej zóne. Cyklista je tiež účastníkom

Čítať viac »

Seniori pozor na podvodníkov.

Mestská polícia v Leviciach upozorňuje občanov, najmä seniorov na páchanie podvodov a krádeží pod vymyslenými rôznymi emotívnymi príbehmi, ktorými sa podvodníci snažia získať ich dôveru, dostať sa

Čítať viac »