Mestská polícia Levice

logo levice

Sviatok všetkých svätých

Blíži sa Sviatok všetkých svätých, kedy sa vo väčšej miere navštevujú cintoríny, ľudia si zapálením sviečky chcú uctiť pamiatku svojich zosnulých a venovať im tichú spomienku. Táto udalosť býva spojená s väčším počtom ľudí,  žiaľbohu nielen takých, ktorým ide o tento pietny akt, ale aj takí, ktorí vidia v tejto udalosti len príležitosť sa nezákonne obohatiť. Preto Mestská polícia upozorňuje na zvýšenú pozornosť na zlodejov a vreckárov, ktorí využívajú príležitosť pri návšteve cintorína a v nepozorovanej chvíli okrádajú nič netušiacich ľudí. Je preto vhodné, aby mal každý svoje osobné veci vždy pri sebe a nenechával ich ani vo svojich zaparkovaných motorových vozidlách.  Mestská polícia bude ako aj po iné roky vykonávať zvýšenú hliadkovú činnosť na mestskom cintoríne v Leviciach, ako aj prímestských častiach, zameranú na verejný poriadok, dopravu, ale aj prevenciu proti týmto krádežiam. V prípade, ak si niekto všimne podozrivé osoby na cintorínoch a v jeho okolí, alebo dôjde ku krádeži osobných vecí, je možné túto skutočnosť nahlásiť na bezplatné telefónne číslo 159. Mestská polícia v Leviciach želá všetkým občanom pokojné prežitie Sviatku všetkých svätých.

 

Bc. Beáta Töröková, príslušník MsP Levice pre preventívno – výchovnú činnosť.

Podobné články

Šikanovanie novodobý problém.

Mestská polícia Levice v rámci boja proti kriminalite sa aj tento školský rok venuje preventívnym opatreniam a riešeniu problémov ohľadom  šikanovania a kyberšikanovania na základných a stredných školách. Cieľom

Čítať viac »

Detská policajná akadémia.

Mestská polícia Levice aj tento školský rok 2023/24 sa zúčastňuje projektu ,,Detská policajná akadémia,, , ktorého gestorom je Odbor komunikácie a prevencie Prezídia   Policajného zboru, so

Čítať viac »

Sviatok všetkých svätých

V súvislosti s blížiacim sa Sviatkom všetkých svätých Mestská polícia v Leviciach upozorňuje návštevníkov cintorínov hlavne, vodičov motorových vozidiel, aby vo zvýšenej miere dávali pozor na ostatných

Čítať viac »