MESTSKÍ POLICAJTI S NOVÝMI PRÁVOMOCAMI
22. januára 2020 – 7:06 | Bez komentárov

Možno niektorí z Vás v poslednom období zaregistrovali správy týkajúce sa novely zákona 564/1991 Z. z. o Obecnej polícii, ktorá s účinnosťou od 1. decembra 2019 dáva obecným a mestským policajtom oveľa väčšie právomoci pri objasňovaní dopravných priestupkov, ako …

Hlavne bezpečné prázdniny

Odoslal na 30. mája 2018 – 6:04Bez komentárov

Školský rok je opäť na konci svojej cesty a školáci sa už nevedia dočkať dvojmesačných letných prázdnin. Školáci sa už tešia ako si oddýchnu od školských povinností a voľný čas budú tráviť vonku s kamarátmi. Počas prázdnin je ale dôležité, aby rodičia vedeli, ako a s kým ich ratolesti trávia voľný čas. A pre školákov tu máme zopár dôležitých rád:

–          pri hraní sa na detskom ihrisku nevybiehajte pre loptu na cestu

–          pri bicyklovaní používajte reflexné prvky a ochrannú prilbu

–          bez dozoru sa nebicyklujte po hlavných cestách

–          nevstupujte do opustených budov, kde hrozí nebezpečenstvo úrazu

–          cez cestu prechádzajte po priechode pre chodcov

Prianím nás všetkých predsa je, aby si naši školáci cez prázdniny hlavne oddýchli a načerpali nové sily do nového školského roka. Príjemné prázdniny.

Bc. Miloš Adámik, referent preventívno-výchovných činností