Tradičný Levický jarmok 2019
30. septembra 2019 – 8:59 | Komentáre vypnuté na Tradičný Levický jarmok 2019

Tak ako každý rok aj v tomto roku Mesto Levice usporiada Tradičný Levický jarmok 2019 v dňoch 17.10. až 20.10.2019, ktorý každoročne navštívi veľký počet návštevníkov z celého okolia.

Odoslal na 27. augusta 2018 – 8:08Bez komentárov

Prázdniny ubehli ako voda a školáci opäť zasadnú do školských lavíc. Priechody pre chodcov v blízkosti školských zariadení budú hlavne v ranných hodinách viac využívané žiakmi ako v letnom období. Upozorňujeme preto vodičov motorových vozidiel, aby venovali zvýšenú pozornosť na tieto priechody  a umožnili tak školákom bezpečný presun do školy. Pre školákov platí že prechádzanie cez cestu je bezpečnejšie pokiaľ použijú priechod pre chodcov a budú vstupovať na vozovku až vtedy , keď je prechod cez cestu bezpečný. To znamená že vozidlo musí byt v dostatočnej vzdialenosti od priechodu pre chodcov, aby vedelo bezpečne zastať a pustiť školákov cez priechod. Mestská polícia sa tiež podieľa na zvýšení bezpečnosti žiakov pri ceste do školy a počas celého školského roka sú hliadky mestskej polície smerované na priechody pre chodcov v okolí školských zariadení. Verím, že spoločnými silami predídeme zbytočným nešťastiam.

Bc. Miloš Adámik, referent preventívno – výchovných činností MsP Levice