Aby bola pyrotechnika „zábavná“

Odoslal na 15. decembra 2013 – 7:32Bez komentárov

ohnostrojSilvester sa už každoročne stáva dňom bujarých osláv príchodu nového roka. V posledných rokoch sa stáva tradíciou oslavovať príchod nového roka veľkolepými ohňostrojmi, rôznymi raketami, svetlicami a petardami od výmyslu sveta. Mestá alebo veľké organizácie si takúto parádu väčšinou objednávajú u profesionálov, ktorí sú na takúto činnosť špeciálne vyškolení a ich ohňostroje, ktoré nám vyrážajú dych, bývajú zväčša bezpečné. Nám  ostatným však nezostáva nič iné ako siahnuť hlbšie do vrecka a nejakú tú zábavnú pyrotechniku si kúpiť. Ak už pristúpime ku kúpe súkromného ohňostroja, je dôležité brať na vedomie aj možné riziko, ktoré manipulácia s touto zábavnou pyrotechnikou nesie. Je veľmi dôležité používať ju výhradne podľa návodu uvedeného na obale a  tým predísť možným zraneniam, ktoré môže táto „zábavná pyrotechnika“ spôsobiť. Taktiež je dôležité brať ohľad aj na ostatných okolostojacich ľudí, na našich starších spoluobčanov a v neposlednom rade aj na našich štvorhoných domácich miláčikov, ktorí z našich radovánok veľkú radosť nemajú. Mestská polícia v Leviciach touto cestou upozorňuje všetkých nedočkavých „amatérskych pyrotechnikov“, aby si svoje ohňostroje ušetrili iba na deň osláv príchodu nového roku t.j. na 31.december a neobťažovali zbytočným používaním zábavnej pyrotechniky svojich susedov a občanov nášho mesta, ktorý chcú prežiť pokojné sviatky.

Pevne verím, že po novom roku sa stretneme všetci zdraví a so všetkými prstami na rukách.  Za kolektív príslušníkov Mestskej polície v Leviciach Vám prajeme v novom roku 2014 všetko dobré.

Používanie pyrotechnických výrobkov na území mesta Levice upravuje Všeobecne záväzné nariadenie mesta Levice č. 72 – Požiarny poriadok mesta Levice v § 18

Bc.Adámik Miloš, referent preventívno výchovných činností MsP Levice