Úvod » Z činnosti MsP

Štvornohí tuláci

Odoslal na 13. decembra 2012 – 13:04Bez komentárov

V rámci plnenia ďalších úloh zabezpečuje Mestská polícia v Leviciach odchyt túlavých a zabehnutých psov v katastrálnom území mesta Levice a v prímestských častiach Kalinčiakovo, Malý Kiar, Čankov a Horša.

Tieto odchytené psy sú následne po odchyte dočasne umiestnené v záchytnej stanici pre psov, ktorá je zriadená v priestoroch mestskej polície.

Z dôvodu zvýšeného počtu túlavých psov  v našom meste sme sa rozhodli vyškoliť dvoch príslušníkov mestskej polície, ktorí na odchyt používajú špeciálne technické pomôcky. Príslušníci mestskej polície vykonávajú kontrolu a dohľad na dodržiavanie príslušných právnych predpisov, ktoré upravujú povinnosti držiteľov psov.

Za nedodržanie týchto právnych predpisov pre držiteľov psov môžu príslušníci mestskej polície ukladať a vyberať blokové pokuty až do výšky 33,- euro.

Na záver sa obraciame na všetkých občanov mesta Levice, ktorí by mali záujem o adopciu nájdených psíkov, aby sa dostavili na mestskú políciu v Leviciach, kde im budú poskytnuté všetky potrebné informácie.