Mestská polícia má nový elektromobil
22. januára 2019 – 13:06 | Komentáre vypnuté na Mestská polícia má nový elektromobil

V mesiaci marec 2018 bol prostredníctvom Environmentálneho fondu Bratislava vyhlásený projekt pod názvom ELEKTROMOBILITA určený pre obce a samosprávne kraje. Mesto Levice sa do tohto projektu zapojilo, kde musela byť vypracovaná Relevantná štúdia opisujúca projekt Mesta Levice …

Pozor na šmykľavé chodníky!!!

Odoslal na 11. decembra 2012 – 16:36Bez komentárov

Aj napriek tomu, že väčšina z nás sa snehovej nádielke v tomto predvianočnom období teší, podľa Všeobecne záväzného nariadenia mesta Levice č. 54 (ďalej len VZN) vyplývajú vlastníkom, správcom alebo užívateľom nehnuteľností aj povinnosti.

Vo VZN č. 54 sa dozviete, že podľa článku 3, písm. c), d) a e) sú vlastníci alebo správcovia povinní udržiavať chodníky v očistenom a schodnom stave.

V článku 7 sa uvádza:
„Čistením chodníkov počas zimnej údržby sa rozumie odstraňovanie snehu a poľadovice.
Chodník musí byť udržiavaný po celej jeho šírke, najmenej však do šírky1,5 m, sneh sa zhŕňa k okraju chodníka.
V prípade zlých poveternostných podmienok sa čistenie chodníkov vykonáva i v priebehu dňa.
Poľadovica musí byť odstránená čo najskôr, aby sa predišlo úrazom a poškodeniu zdravia  chodcov.
Čistenie chodníkov v zimnom období treba v prípade potreby v priebehu dňa opakovať viackrát.“
Veríme, že dodržiavaním tohto VZN č. 54 predídeme zbytočným úrazom, ktoré by mohli
neupravené a šmykľavé chodníky spôsobiť.