Mestská polícia Levice

logo levice

Seniori pozor na podvodníkov.

Mestská polícia v Leviciach upozorňuje občanov, najmä seniorov na páchanie podvodov a krádeží pod vymyslenými rôznymi emotívnymi príbehmi, ktorými sa podvodníci snažia získať ich dôveru, dostať sa do ich príbytkov, lokalizovať miesto ich úspor a v nepozorovanej chvíli od nich podvodne vylákať alebo ich okradnúť o celoživotné úspory.

 

Podvodníci najčastejšie kontaktujú telefonicky a  vystupujú ako:

  • syn, synovec, vnuk a pod. – chcú si na niečo požičať peniaze
  • policajt kriminálnej polície – žiada kauciu, ináč pôjde rodinný príslušník do väzenia
  • lekár – tvrdí, že pri dopravnej nehode, ktorú zavinil ich rodinný príslušník, došlo k zraneniu osôb a potrebuje peniaze na odškodné.

 

Ďalej vykonávajú podvodníci osobné návštevy ako:

  • pracovníci elektrárni,  plynární alebo vodární (zneužívajúc situáciu pri odpise spotreby elektrickej energie, vody alebo plynu).

 

Polícia apeluje na rodinných príslušníkov, aby upozornili svojich najbližších, starších členov rodiny, nech sú obozretní a najskôr si vždy u niekoho z rodiny overia, či im skutočne mohol volať ich príbuzný. Starším občanom ďalej odporúča, aby si domov nevpúšťali cudzie osoby. Ak má niekto podozrenie, že môže ísť o akýkoľvek podvod, neváhajte a ihneď kontaktuje políciu.

 

 

 

Bc. Beáta Töröková, príslušník MsP Levice pre preventívno – výchovnú činnosť.

Podobné články

Oslava Svetového dňa vody

Dňa 22.03.2023 sa Mestská polícia v Leviciach zúčastnila na oslave Svetového dňa vody v areáli ZsVS, organizované Západoslovenskou vodárenskou spoločnosťou, a.s. v Leviciach. Mestskí policajti priblížili činnosť  ich

Čítať viac »