Mestská polícia Levice

logo levice

Seniori pozor na podvodníkov.

Mestská polícia v Leviciach upozorňuje občanov, najmä seniorov na páchanie podvodov a krádeží pod vymyslenými rôznymi emotívnymi príbehmi, ktorými sa podvodníci snažia získať ich dôveru, dostať sa do ich príbytkov, lokalizovať miesto ich úspor a v nepozorovanej chvíli od nich podvodne vylákať alebo ich okradnúť o celoživotné úspory.

 

Podvodníci najčastejšie kontaktujú telefonicky a  vystupujú ako:

  • syn, synovec, vnuk a pod. – chcú si na niečo požičať peniaze
  • policajt kriminálnej polície – žiada kauciu, ináč pôjde rodinný príslušník do väzenia
  • lekár – tvrdí, že pri dopravnej nehode, ktorú zavinil ich rodinný príslušník, došlo k zraneniu osôb a potrebuje peniaze na odškodné.

 

Ďalej vykonávajú podvodníci osobné návštevy ako:

  • pracovníci elektrárni,  plynární alebo vodární (zneužívajúc situáciu pri odpise spotreby elektrickej energie, vody alebo plynu).

 

Polícia apeluje na rodinných príslušníkov, aby upozornili svojich najbližších, starších členov rodiny, nech sú obozretní a najskôr si vždy u niekoho z rodiny overia, či im skutočne mohol volať ich príbuzný. Starším občanom ďalej odporúča, aby si domov nevpúšťali cudzie osoby. Ak má niekto podozrenie, že môže ísť o akýkoľvek podvod, neváhajte a ihneď kontaktuje políciu.

 

 

 

Bc. Beáta Töröková, príslušník MsP Levice pre preventívno – výchovnú činnosť.

Podobné články

Šikanovanie novodobý problém.

Mestská polícia Levice v rámci boja proti kriminalite sa aj tento školský rok venuje preventívnym opatreniam a riešeniu problémov ohľadom  šikanovania a kyberšikanovania na základných a stredných školách. Cieľom

Čítať viac »

Detská policajná akadémia.

Mestská polícia Levice aj tento školský rok 2023/24 sa zúčastňuje projektu ,,Detská policajná akadémia,, , ktorého gestorom je Odbor komunikácie a prevencie Prezídia   Policajného zboru, so

Čítať viac »

Sviatok všetkých svätých

V súvislosti s blížiacim sa Sviatkom všetkých svätých Mestská polícia v Leviciach upozorňuje návštevníkov cintorínov hlavne, vodičov motorových vozidiel, aby vo zvýšenej miere dávali pozor na ostatných

Čítať viac »