Hlavne bezpečné prázdniny
30. mája 2018 – 6:04 | Komentáre vypnuté na Hlavne bezpečné prázdniny

Školský rok je opäť na konci svojej cesty a školáci sa už nevedia dočkať dvojmesačných letných prázdnin. Školáci sa už tešia ako si oddýchnu od školských povinností a voľný čas budú tráviť vonku s kamarátmi.

Nebezpečné chodníky!

Odoslal na 14. marca 2018 – 9:26Bez komentárov

Aj keď k nám pani zima zavítala trošku neskôr, jej biela prikrývka spôsobuje hlavne chodcom nemálo problémov. Chodníky sa na niektorých miestach zmenili na klziská.
Podľa Všeobecne záväzného nariadenia mesta Levice č.54 (ďalej len VZN) vyplývajú vlastníkom, správcom, alebo užívateľom nehnuteľností aj povinnosti.
Vo VZN č.54 sa dozviete, že podľa článku 3, písm. c), d) a e) sú vlastníci, alebo správcovia povinný udržiavať chodníky v očistenom a schodnom stave.
V článku 7 sa uvádza:
„Čistením chodníkov počas zimnej údržby sa rozumie odstraňovanie snehu a poľadovice.
Chodník musí byť udržiavaný po celej jeho šírke, najmenej však do šírky 1,5 m, sneh sa zhŕňa k okraju chodníka. V prípade zlých poveternostných podmienok sa čistenie chodníkov vykonáva i v priebehu dňa.
Poľadovica musí byť odstránená čo najskôr, aby sa predišlo úrazom a poškodeniu zdravia chodcov.
Čistenie chodníkov v zimnom období treba v prípade potreby v priebehu dňa opakovať
viackrát.“
Veríme, že dodržiavaním tohto VZN č.54 predídeme zbytočným zraneniam, ktoré by mohli
neupravené a šmykľavé chodníky spôsobiť.