Úvod » Oznamy, upozornenia, Z činnosti MsP

Kamerový systém

Odoslal na 11. januára 2013 – 10:38Bez komentárov

IMG_5149

„V 21. storočí sa stalo samozrejmosťou využívanie vyspelých technológií    v rôznych pracovných odvetviach. Aj Mestská polícia v Leviciach v tomto smere nezaostáva a pri svojej práci využíva rôzne výdobytky modernej doby. Dnes by som Vám rád predstavil jednu z nich a to kamerový systém. V roku 2006 mestská polícia zriadila na svojom oddelení chránenú dielňu – kamerový systém. Na pracovné pozície obsluhy kamerového systému boli prijatí zamestnanci so zdravotným postihnutím, ktorí boli na obsluhu tohto kamerového systému vyškolení. Neoceniteľnou výhodou kamerového systému je pokrytie širšieho centra mesta a niektorých problémových lokalít v našom meste. Kamerový systém pracuje viacmenej v automatickom režime, t.j. kamera prechádza trasu, ktorá jej bola správcom nastavená. Operátor kamerového systému však môže hocikedy túto nastavenú trasu manuálne zmeniť a zaostriť na miesta s väčším pohybom ľudí, ale aj na skupinky osôb s podozrivým správaním. Tým sa dosiahne vyšší efekt monitorovania lokalít z častým výskytom protispoločenskej činnosti. Už v nejednom prípade nám kamerový systém napomohol k zaisteniu osôb, ktoré sa dopúšťali rôznej protispoločenskej činnosti.

Bc.Adámik Miloš, referent preventívno výchovných činností MsP Levice.