Nové Parkovisko na sídlisku Rybníky 5!
17. júna 2019 – 7:53 | Komentáre vypnuté na Nové Parkovisko na sídlisku Rybníky 5!

Ako ste už určite mnohý postrehli Mesto Levice dňa 4.6.2019 otvorilo nové záchytné parkovisku na sídlisku Rybníky 5 s kapacitou 182 parkovacích miest. Mesto Levice pristúpilo k tomuto dôležitému kroku na základe zistenia, že kapacita parkovacích miest …

Škola začína!

Odoslal na 11. októbra 2017 – 13:09Bez komentárov

Po dvojmesačných prázdninách sa naši školáci opäť vracajú do školských lavíc, aby pokračovali v štúdiu na základných a stredných školách. V okolí školských zariadení sa hlavne v ranných hodinách enormne zvýši pohyb žiakov a ich rodičov, ktorí malých školákov sprevádzajú do školy. Premávka sa v okolí škôl značne prehusťuje a z toho samozrejme vyplýva aj väčšie riziko dopravných nehôd. Obraciame sa preto na vodičov, ktorí častejšie cestujú v okolí škôl, aby venovali zvýšenú pozornosť na priechody pre chodcov a umožnili školákom bezpečný presun do školy. Taktiež upozorňujeme aj školákov, aby prechádzali cez cestu iba po priechodoch pre chodcov a vstupovali na vozovku až vtedy, keď je prechod cez cestu bezpečný. Musia sa hlavne presvedčiť, že autá sú v dostatočnej vzdialenosti od priechodu pre chodcov a dokážu bezpečne zastať. Mestská polícia sa v rámci možností snaží zabezpečovať bezpečnejší prechod žiakov do školských zariadení a počas celého školského roka sú hliadky mestskej polície smerované na priechody pre chodcov v okolí školských zariadení. Verím, že spoločný úsilím predídeme zbytočným tragédiám a nešťastiam.

Bc. Miloš Adámik, referent preventívno – výchovných činností MsP Levice