Tiesňová linka „159“ – bližšie k občanom
8. novembra 2017 – 9:16 | Komentáre vypnuté na Tiesňová linka „159“ – bližšie k občanom

V roku 1991 zákonom o obecnom zriadení bolo umožnené samosprávam zriadiť vo svojich mestách a obciach poriadkovú zložku „Mestskú políciu“, aby zabezpečili pre svojich občanov  vyššiu úroveň ochrany verejného poriadku. Už od samého počiatku sa mestská polícia v Leviciach …

Prázdniny za dverami.

Odoslal na 4. septembra 2017 – 8:03Bez komentárov

Koniec júna neprináša iba príjemné letné dni, ale pre našich školákov aj dlho očakávané letné prázdniny. V týchto dňoch môžu školáci zabudnúť na školské povinnosti a môžu sa venovať príjemnejším veciam. Prázdniny ale so sebou prinášajú aj množstvo nástrah, na ktoré nesmieme zabúdať. Práve v tomto období evidujeme nárast priestupkov na úseku rušenia nočného kľudu, ktorého sa dopúšťajú hlavne násť roční študenti, ktorí často zostávajú vonku do neskorých večerných hodín. Taktiež sa zvyšuje počet priestupkov na úseku požívania alkoholu mladistvými osobami. Aj z tohto dôvodu mestská polícia v Leviciach zvýši počet kontrol na požívanie alkoholu mladistvými osobami. U mladších prázdninárov je dôležité, aby rodičia mali prehľad, kde a s kým sa ich ratolesti cez deň zdržiavajú. Nie je ničím nezvyčajným, že aj maloleté osoby sa väčšinou z nudy dopúšťajú rôznych priestupkov, ako napr. poškodzovanie majetku, alebo drobné krádeže. S ohľadom na zdravie našich prázdninujúcich školákov mi nedá neupozorniť, aby nevstupovali do opustených chátrajúcich budov, nekúpali sa vo vodách, kde je to výslovne zakázané a podobne. Prianím nás všetkých predsa je, aby si naši školáci cez prázdniny hlavne oddýchli a načerpali nové sily do nového školského roka. Na záver mi dovoľte popriať školákom príjemné prežitie letných prázdnin.

Bc. Miloš Adámik, referent preventívno-výchovných činností