Škola začína!
4. septembra 2017 – 12:15 | Komentáre vypnuté na Škola začína!

Po dvojmesačných prázdninách sa naši školáci opäť vracajú do školských lavíc, aby pokračovali v štúdiu na základných a stredných školách. V okolí školských zariadení sa hlavne v ranných hodinách enormne zvýši pohyb žiakov a ich rodičov, ktorí malých školákov …

Úvod » Aktuality

Pozor na šmykľavé chodníky!

Odoslal na 13. januára 2017 – 8:40Bez komentárov
Aj napriek tomu, že väčšina z nás sa snehovej nádielke v tomto zimnom období teší, podľa Všeobecne záväzného nariadenia mesta Levice č.54 o zimnej údržbe miestnych komunikácií na území mesta Levice, vyplývajú vlastníkom, správcom, alebo užívateľom nehnuteľností aj povinnosti.

Vo Všeobecne záväznom nariadení č.54 sa dozviete, že podľa článku 3, písm. c), d) a e) sú vlastníci, správcovia, alebo užívatelia nehnuteľností povinný udržiavať chodníky v očistenom a schodnom stave.

V článku 7 sa uvádza:

„Čistením chodníkov počas zimnej údržby sa rozumie odstraňovanie snehu a poľadovice.

Chodník musí byť udržiavaný po celej jeho šírke, najmenej však do šírky 1,5 m, sneh sa zhŕňa k okraju chodníka. V prípade zlých poveternostných podmienok sa čistenie chodníkov vykonáva i v priebehu dňa.

Poľadovica musí byť odstránená čo najskôr, aby sa predišlo úrazom a poškodeniu zdravia  chodcov.

Čistenie chodníkov v zimnom období treba v prípade potreby v priebehu dňa opakovať viackrát.“

Veríme, že dodržiavaním tohto Všeobecne záväzného nariadenia č.54 predídeme zbytočným zraneniam, ktoré by mohli neupravené a šmykľavé chodníky spôsobiť.