Nebezpečné chodníky!
29. januára 2018 – 11:08 | Komentáre vypnuté na Nebezpečné chodníky!

Aj keď k nám pani zima zavítala trošku neskôr, jej biela prikrývka spôsobuje hlavne chodcom nemálo problémov. Chodníky sa na niektorých miestach zmenili na klziská.
Podľa Všeobecne záväzného nariadenia mesta Levice č.54 (ďalej len VZN) vyplývajú …

Ďalší úspešný ročník projektu „Správaj sa normálne“

Odoslal na 5. októbra 2016 – 13:19Bez komentárov

Blíži sa koniec školského roka 2015/2016 a preto je vhodné trošku bilancovať ubehnutých 10 mesiacov aj z pohľadu prevencie kriminality. Aj tento rok, ako po minulé roky prebiehal na 2. a 4. základnej škole projekt „Správaj sa normálne“. V tomto projekte mestský policajt každý mesiac v školskom roku prichádza medzi žiakov 4. ročníka a preberá s nimi témy preventívneho zamerania. Maskot programu Robo poukazuje na nevhodné správanie a deti spolu sním riešia problémy. Projekt sa teší pozitívnym ohlasom detí, pedagógov aj rodičov.

Projekt obsahuje 10 tém o polícii, jej činnosti a mieste v spoločnosti. Zaoberá sa problematikou krádeží, pravidlami v cestnej premávke, hromadnej doprave, zábavnej pyrotechniky, vandalizmu, alkoholizmu, hazardných hier, drogovou problematikou, násilím, rasizmom a diskrimináciou. Cieľom projektu je popularizácia práce policajtov a zvýšenie dôvery polície v očiach verejnosti. Dôležitým aspektom získavania dôvery je spolupráca polície s deťmi. Veď práve 10-11-ročné deti si formujú svoj pohľad na svet, sú ľahko ovplyvniteľné a neuvážene môžu vyparatiť niečo, čo sa s nimi bude viezť celý život. Projekt zároveň pomáha zabrániť stúpajúcemu trendu kriminality, násilnej trestnej činnosti, drogovej závislosti, alkoholizmu a iným nežiadúcim sociálno – patologickým javom spoločnosti. Deti sa učia nájsť spôsob, ako sa vyhnúť riziku a nestať sa obeťou trestného činu či iného nepremysleného, aj vlastného konania.

Koniec júna neprináša iba príjemné letné dni, ale pre našich školákov aj dlho očakávané prázdninové obdobie. V týchto dňoch nemusia školáci tráviť popoludnia nad knihami a môžu sa venovať príjemnejším veciam ako školským povinnostiam. Dovoľte mi popriať našim školákom, aby si cez prázdniny hlavne oddýchli a načerpali nové sily do nového školského roka. Príjemné prežitie letných prázdnin.